Dobro vece. . . . . Zanima me koji pregledi se radi kod interniste jer moram operisati glavu, stavljaju mi elasticni cement kako bi zamenila moju kost, a kod interniste idem radi planirane oeta, koji su pregledi???? Hvala

    Odgovoreno: 21. 04. 2010.
    • Poštovana,
      U zavisnosti od funkcionalne rezerve vašeg kardiovaskularnog sistema, kardiolog će sam doneti odluku koje pretrage su mu neophodne za davanje saglasnosti za izvođenje anestezije. Ponekad, ukoliko nema posebnih faktora rizika dovoljno je da kardiolog uradi klinički pregled uz snimanje ekg ali je ponekad potrebno proceniti stanje srčane pumpe (ultrazvuk srca) , morfologiju srca (rentgengrafija srca) ili stanje soronarne cirkulacije (test opterećenja) . Retko je potrebno uraditi i invazivnu dijagnostiku (kateterizacija srca) . U svakom slučaju prvi korak je da odete kod svog kardiologa