Koliko je rizicna bilo koja operacija posle operacije zalistaka (operacija mioma) . Sta podrazumeva priprema za operaciju takvih pacijenata.

    Odgovoreno: 21. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Svaki operativni zahvat nakon operacije na srcu nosi visok rizik te je stoga potrebno obratiti posebnu pažnju na preoperativnu pripremi i procenu anesteziološkog rizika kod takvih pacijenta. U svakom slučaju takav pacijent mora imati saglasnost kardiologa za izvođenje opšte anestezije koja mora uzimati u obzir stanje i funkcionalnu rezervu pacijentovog kardiovaskularnog sistema. Prvi korak-obratiti se svom kardiologu