Uskoro imam operaciju koja se izvodi u opstoj anesteziji pa vas molim da mi napisete da li moze da dodje do nekih komplikacija iako sam uradila sve potrebne analize (krv, pluca, srce. .) i sve je u redu? Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Današnja, savremena anesteziološka praksa mnogo je bezbednija nego pre recimo deset-dvadeset godina. Razlozi su višestruki ali u prvom redu proizašli su kao posledica primene modernih anestetika superiornog profila kao i primene tehnički doteranijeg intraoperativnog monitoringa. Genaralno izvođenje opšte anestezije je danas bezbedno. Procenat komplikacija vezan za samo izvođenje anestezije je zanemarljiv i u svetu ali i u srbiji. Ukoliko su analize parametara vašeg biohumoralnog statusa u okviru referentnih opsega, zatim ukoliko nemate neko teško hronično opterećenje i ne podvrgavate se operativnom zahvatu koji sam po sebi nosi veći rizik, nemate se čega bojati