Postovani. Molim vas da mi odgovorite, da li anestezija moze lose da utice na dete od 5god koje je alergicno na mentol, kostunjavo voce, jesenji polen i u kakvoj je interakciji sa vankinom za meksicki grip. Detetu bi trebalo da operisemo trteci krajnik na prolece pa vas molim da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 26. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Anestezija ne može nikako, sama po sebi dodatno uticati loše na vaše dete. Obzirom na širok spektar alergena na koje je vaše dete potencijalno alergično savetujem vam da se konsultujete sa svojim pedijatrom oko dodatnih alergoloških testova, ali koji će biti usmereni na anestetike kojima će vaše dete biti izloženo tokom anestezije. Jako je moguće da te analize ne ukažu na unakrsnu reakciju sa anesteticima ali u svakom slučaju to uradite i odnesite anesteziologu tokom prve posete anesteziološkoj ambulanti. Ne očekujem da će biti bilo kakvih problema sa anestezijom a sama operacija o kojoj pričate je danas rutinska i kratkotrajna. Što se drugog dela pitanja tiče o tome odluku morate doneti u konsultaciji sa pedijatrim