Postovani doktore molim vas da mi odgovorite, evo o cemu se radi. Moj 14-godisnji sin ima krv u stolici, svjezu. Bili smo kod doktora i receno nam je da se radi o ragadi odnosno fistuli te mu dao mast faktu koja pomaze dok maze medjutim zadnjih dana se to pojacava bez obzira na mazanje. Danas je imao cak i sluz kao zgrusana al svjeze crvene boje ima pukotinu na cmaru koja ga ne boli napominjem on kaze da ga nista ne boli. Moram napomenut da on ima epilepsiju te da je na smanjenju terapije u stvari ostalo je jos vrlo malo tablete. Nama je predlagano da se to operise medjutim bojimo se zbog epilepsije te uzimanja anestezije. Molim vas da mi date savjet sta da uradimo da bi to proslokako je najbolje. Unapred zahvalna majka

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je hirurg procenio da je operativni zahvat neodložan, operacija se može izvesti bezbedno bez obzira na njegovo udruženo oboljenje. Danas se hirurško zbrinjavanje analne fisure (sphincterectomia) radi u kratkotrajnoj intravenskoj anesteziji i sama operacija retko traje duže od petnaestak minuta. Anesteziolog će po saznanju da vaš sin boluje od epilepsije i da je još uvek na medikamentoznoj terapiji doneti odluku koje anestetike da upotrebi tokom procedure u smislu izbegavanja interakcija između ovih medikamenata i izbeći će upotrebu pojedinih anestetika koji se i inače u ovom slučaju ne primenjuju. U svakom slučaju, nemate razloga da se dodatno sekirate oko anestezije, biće sve u najboljem redu