Poštovani, zanima me anestezija koja se daje kod pregleda magnetnom rezonancom detetu od 5 ipo godina, moguće posledice, ima li mesta strahu (mom kao roditelja) od anestezije a ne od pregleda. Zahvaljujem unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Anestezija za neuroradiološku dijagnostiku kod dece uljučujući i snimanje magnetnom rezonancom izvodi se u uslovima kratkotrajne intravenske anestzije i naravno da je sama po sebi potpuno bezopasna ukoliko ne postoje kontraindikacije za izvođenje anestezije, ali u svakom slučaju što se tiče anestezije možete biti potpuno mirni