Pre četiri godine mi je dijagnostikovana bronhijalna astma, ali osim tog jednog napada nisam imala nikakve probleme. Sada se spremam za laparoskopsku intervenciju koja se radi u opštoj anesteziji. Poslednjih dana otežano dišem, pa sam ponovo pocela da koristim ventolin, mada mi se čini da je to izazvano strahom od intervencije. Da li je ovakvo stanje kontraindikacija za opštu anesteziju?

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      U svakom slučaju poželjno je da se postigne adekvatna kontrola simtoma bolesti i spreči akutni napad bronhijalne astme. U tom smislu morali biste koristiti prepisanu terapiju do neposredno pred operaciju i u tom slučaju ne treba očekivati značajne poteškoće sa anestezijom.