Pitanje do toxikolog ili anesteziolog mojata majka koja ima 55 god, relativno zdrava do sega, dodeka pravese ajvar na sporet na drva vo garaza (lulite se izvadeni nadvor) dobi naglo gubenje na svest so prethodno zamatuvanje na vidot, malaksanost. . . Gubenjeto na svesta bese tolku dlaboko sto morav vestacko disnje da i dadam, pri budebjeto imase zacrveneti skleri inaku bleda, i konfuzna ama mlitava, vednas i dadovme kislorod, imase nizok pritisok, 100/70, pulsot normalen, ekg normalno. Lab: b. O dobi infuzija i za recisi 20-30 min bese se normalno. Dali mozebi se raboti za truenje so co, zosto najveke me asocirase na toa ili treba da prezememe nekoi drugi ispituvanja? Blagodaram.

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko vaša majka ujedno nije i degustirala (probala) ajvar koji je spremala sigurno se ne radi u nutritivnoj alergiji. Po svemu sudeći ste vi i u pravu, verovatno se na svu sreću radi o početnom trovanju ugljen-monoksidom i prava je sreća da ste se zatekli na mestu inače bi sve to imalo fatalni završetak. Oprez za sledeće spremanje zimnice
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #39119

    • Prof. dr Radmilo Janković 19. 09. 2009.

      Hvala na ohrabrenju i lepim rečima, drago mi je da je vaša mama dobro a nadam se i da je i pored iznenadnih poteškoća zimnica na kraju ispala dobro

    • Donevska paca 17. 09. 2009.

      Blagodaram mnogu za vasiot brz odgovor. Najiskreno vi cestitam za prekrasniot portal. Inaku mojata majka sega e dobra.