1. dr Nataša Stefanović Stoimenov

    Pitanje broj: #70422

    Prilikom popravke zuba u donjoj vilici, petica dobila sam lokalni anestetik lidokaiin adrenalin, jednu ampulu. Posle minut je počelo da mi lupa srce, jaka tahikardija, osecaj vrućine u licu i omaglica, osećaj kao da gubim svest ali je nisam izgubila. Doktorka mi je posle 10 min izmerila pritisak i bio je 135/85 mmhg (nije imala odmah aparat pri sebi), tada je bilo već malo bolje. Slabost u nogama i nestabilnost je trajala skoro jedan, dva sata. Možete li mi reći da li smem da opet primim ovaj anestetik obzirom da imam još zuba za popravku?

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Pre novih intervencija, obratite se alergologu, radi izvodjenja alergijskih proba, koje će dokazati ili isključiti postojanje alergije na lokalne ili opšte anestetike, da bi bili sigurni za sledeće intervencije, bilo u opštoj, bilo u lokalnoj anesteziji.