1. dr Nataša Stefanović Stoimenov

    Pitanje broj: #69617

    Poštovani, interesuje me da li je moguće uraditi amniocintezu u opštoj anesteziji ili kratkotrajnoj intravenskoj anesteziji ili u bilo kojoj anesteziji?

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Tokom trudnoće upotreba svih lekova se svodi na najmanju moguću meru, koliko je to moguće. Sama intervencija amniocenteze je neprijatna, ali na sreću kratkotrajna, te se radi bez anestezije. Iz ličnog iskustva znam, da anestezija nije neophodna.