1. dr Nataša Stefanović Stoimenov vazdušni mehurići u brizgalici anestezije

    Pitanje broj: #129078

    Poštovani, da li sitni vazdušni mehurići u brizgalici prilkom davanja anestezije od strane stomatologa mogu biti opasni po život? Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 27. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Količina vazdušnih mehurića u brizgalici koja se slučajno ubrizga prilikom aplikovanja lokalne analgezije od strane stomatologa je jako mala, i ne postoji mogućnost da dospe u krvni sud. Tako da nemate razloga za strah.