1. dr Nataša Stefanović Stoimenov tahikardija u trudnoći epidural

    Pitanje broj: #143484

    Poštovani, trudna sam 34-35 nedelja, moj problem od početka trudnoće su tahikardije koje su uvek preko 110 do 140 nekad, pritisak ok ponekad niži, ksl ok ali opet ću proveriti dg prolsps mitralnoglistica 1+ moje pitanje je da li bi epidural smetao zbog tahikardija ili ne? Pošto sam planirala da ga tražim. Od terapija pijem verapamil.

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Ubrzani rad srca lat. Tachicardia predstavlja čest pratilac trudnoće. Na sreću, to nije kotraindikacija za primenu epiduralne analgezije tokom porodjaja. Nastavite sa terapijom verapamil, dokle za to bude bilo potrebe.