1. dr Nataša Stefanović Stoimenov upotreba gela ili spreja sa lidokainom pilikom depilacije prepona

    Pitanje broj: #133087

    Poštovani, da li za depilaciju prepona smijem koristiti neki gel ili sprej sa lidokainom kako bih umanjila bol? Imam jak korijen dlake, pa mi je kozmetičarka preporučila neki od lokalnih anestetika, ja bih naravno ipak da čujem i misljenje ljekara. Na internetu sam pronašla nekoliko gelova i krema koje su namjenjene bas za ovu namjenu, ali kod nas ih kako mi se čini nema. Unaprijed sam vam zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Vi mozete koristiti taj gel ili sprej sa lidokainom, ali na manjim površinama, a i pitanje da li bi posle aplikovanja gela ili spreja moguće uraditi depilaciju, jer koža mora da bude čista pre depilacije, da bi depilacija bila uspešna. Možda se treba posavetovati o nekom drugom vidu depilacije (epilacija).