1. dr Nataša Stefanović Stoimenov posledice laparoskopske operacije žučne kese

    Pitanje broj: #138975

    14.05.2015 mi je radjena operacija žuči. Laparoskopija izvađena žuč bio polip i kamenčići. Sve je prošlo ok. Posle operacije imam suvo grlo i usta tako da moram i noću ustajati, ne mogu da otvorim usta. Istovrmeno su počeli bolovi u kukovima i odozgo niz butine i teško hodam. Rekli su da su mi dali jaku anesteziju. Da li je to posledica toga i kome da se obratim? Hvala

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Simptomi koje navodite vezano za suvo grlo, mogu biti vezani za sam postupak anestezije, ali ti simptomi kratko traju i prolaze bez posledica. Bolovi u kukovima, bol niz butine, ne mogu se dovesti u vezu sa anestezijom, jer ste za laparoskopsku operaciju žučne kese bili u opštoj anesteziji. Mislim da treba da se obratite specijalisti neurohirurgije i ortopedije za taj bol.