1. dr Nataša Stefanović Stoimenov pojava larigospazma na uvodu u opštu anesteziju

    Pitanje broj: #121936

    Poštovani, moje dete je 2011 (2,5 g imao) operisano u Valjevu i tada je na uvodu u anesteziju dobio laringospazam i poslali nas u Beograd. Tamo su uspeli da mu daju anesteziju i sve je prošlo ok. Sad sledi operacija krajnika i u Valjevu tvrde da mogu da mu daju anesteziju, ustvari probaće, pa ako opet nešto bude poslaće nas za Beograd. Mene interesuje zašto se taj laringospazam javlja (od doktora nismo dobili objašnjenje) i koja je verovatnoća da će se opet to desiti. Iskreno i nemam bas poverenja u lekare u našem gradu iz mnogo razloga i strah me da dete izlažem ponovo svemu tome a operacija je neophodna. Molim vas odgovorite mi zašto se javlja taj laringospazam, i po vašem mišljenju šta je tu moglo da se desi? Hvala

    Odgovoreno: 30. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Pojava larigospazma na uvodu u opštu anesteziju se na sreću retko sreće. Najčešći uzrok je prethodno preležana respiratorna infekcija, a ponekad lečenje te respiratorne infekcije nije završeno. S obzirom da imate nepoverenje u lekare u vašem gradu, mada su svi naši anesteziolozi sa znanjem i umećem u svetskom vrhu, kao i na postojanje prethodne epizode laringospazma, radi vaše sigurnosti, insistirajte da se dete opet operiše u Beogradu.