1. dr Nataša Stefanović Stoimenov operacija meniskusa pod totalnom anestezijom

    Pitanje broj: #137135

    Dva dana posle operacije meniskusa pod totalnom anestezijom počela je da mi se javlja vrtoglavica, pulsiranje vena pored ušiju koje mi stvaraju pritisak u glavi uz to mi je i vid otežan bez naočara (dioptrija -1) i ponekad blaga glavobolja. Sve to traje od 15 marta ove godine i svakodnevno, čak i dok kucam ovo. Primetio sam da postajem zaboravan, treba mi vremena da se setim neke proste reči ili imena, situacije. Postaje veoma neprijatno, pa vas molim da mi pomognete ako mozete. Hvala!

    Odgovoreno: 30. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Opšta anestezija ima dejstvo na centralni nervni sistem, ali je ono kratkotrajno i kako se lekovi izlučuju iz organizma i taj efekat polako nestaje za par dana. U vašem slučaju mislim da bi bilo najbolje da posetite neurologa zbog tog osećaja pritiska u glavi i glavobolja i oftamologa, radi eventualne korekcije diptrije, jer ponekad te simptome ima nošenje naočara neadekvatne dioptije.