1. dr Nataša Stefanović Stoimenov operacija fimoze i nosa

    Pitanje broj: #68929

    Da li mogu da biram anesteziju? Zakazana mi je operacija nosa i fimoze. Neću da budem budan dok me seku.

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Vaše pravo kao pacijenta je da tražite opštu ili lokalnu anesteziju. Pacijenti koji imaju strah od opšte anestezije žele lokalnu, a drugi pacijenti imaju potrebu da celu intervenciju prođu u snu u opštoj anesteziji. Razgovarajte sa operatorom pre interevencije i kažite mu zbog čega želite opštu anesteziju.