1. Laparoskopska operacija jajnika u opštoj anestezij

    Pitanje broj: #123790

    Poštovani, nedavno mi je radjena laparoskopska operacija jajnika u opštoj anesteziji, budjenje posle operacije u sali mi je bilo jako uznemirujuće i zvali su me da se premestim na kolica ali ja nisam mogla ništa da kažem, čula sam ih i glavom mrdala levo desno. Da li je to normalno i da li ima kontraidikacija za sledeći put. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Svaki organizam individualno reaguje na intravenske lekove, inhalacione anestetike i gasove, koji se primenjuju tokom operacije, kao i na primenjene doze. To što vi navodite, najverovatnije je bilo otežano budjenje, koje se relativno često sreće, ali to nije kontraindikacija za sledeći operativni zahvat u opštoj anesteziji. Stoga prilikom eventualne sledeče intervencije u opštoj anesteziji, možete navesti anesteziologu da ste se otežano budili nakon opšte anestezije.