1. dr Nataša Stefanović Stoimenov glavobolja nakon operacije kile

    Pitanje broj: #145702

    Poštovanje, operacija kile mi je radjena u petak spinalnom anestezijom, i u ponedeljak ujutro je počela da me boli glava i vrat kada sedim i stojim i hodam. Kad legnem sve je u redu. Da li je normalno da tek u ponedeljak počne glavobolja? Hvala.

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Posle primene spinalne anestezije, ili bolje reći analgezije, kao neželjena reakcija se očekuje glavobolja, i kako navodite bol u u vratu prilikom sedenja i stajanja. I normalno je da se ta bol javila posle 2-3 dana. Osnovno pravilo je da posle primene spinalne analgezije pacijent ostane da leži u postelji na ravnom, na skoro ravnom uzglavlju, najmanje 12h bez savijanja glave unapred. I takodje je važno da se posle ove vrste analgezije, dva do tri dana uzimaju dovoljne količine tečnosti, minimalno 2 litra.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #145702

    • Koliko dugo traje glavobolja posle operacije kile? Operisan sam u petak a juče u nedelju i danas skoro da ne mogu da ustanem od pritiska u glavi. Kada ležim je u redu.