1. dr Nataša Stefanović Stoimenov dioptrija carski rez

    Pitanje broj: #142901

    Poštovani, zanima me da li je dioptrija - 1.25 na levom oku i -3.75 sa cilindrom, na desnom oku, indikacija za porodjaj carskim rezom ili je moguć porodjaj uz epiduralnu anesteziju? Za koji dan ulazim u 9 ti mesec trudnoće, pa sam htela da čujem i vaše mišljenje. Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Na žalost zbog visine vaše na desnom oku, obavezan carski rez za završavanje porodjaja. Ono što se može primeniti jeste spinalna anagezija tokom carkog reza, koja će omogućiti da budete budni, ali obezboljeni i da čujete i vidite vašu bebu kad dodje na svet, što vam je predpostavljam i želja.