1. dr Nataša Stefanović Stoimenov bol na mestu uboda spinalne analgezije

    Pitanje broj: #145609

    Poštovani, pre mesec dana radjena mi je operacija ingvinalnog kanala. Tom prilikom data mi je lokalna anestezija spinal u kičmu. Još uvek me boli mesto uboda, a bilo ih je pet šest sigurno. Osećam bolove prilikom savijanja ili ponekad pri nekom pokretu, zanima me da li su ti bolovi normalna pojava i kada će prestati. Hvala.

    Odgovoreno: 19. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Tokom vaše operacije vi ste imali spinalnu analgeziju, i prilikom aplikovanja te analgezije, može se javiti bol na mestu uboda, kao i prilikom savijanja ili nekih pokreta u kojima aktivno učestvuje tak deo kičmenog stuba. To je normalna i očekivana pojava, ali ako ti simptomi traju duže od 3 meseca, javite se lekaru radi detaljnijeg ispitivanja tog bola.