1. dr Nataša Stefanović Stoimenov

    Pitanje broj: #146687

    Prilikom primanja lokalne anestezije kod skidanja polipa sa grlica materice imala sam sledeće simptome: trnjenje jezika, slabljenje vida, slabljenje sluha i opuštenost ruku koje su spale dole. Sada je neophodno uraditi histeroskopiju koju doktor preporučuje da se radi pod opštom anestezijom. Moje pitanje je sledeće: kakvu reakciju treba da očekujem na samu opštu anesteziju jer sam vrlo uplašena, i da li su reakcije na lokalnu i opčtu anesteziju povezane?

    Odgovoreno: 20. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Simptomi koji su se javili prilikom intervencije pod lokalnom anestezijom ne moraju da se jave i kod intervencija u opštoj anesteziji. Radi vaše sigurnosti, ukoliko imate vremena, obratite se alergologu, koji će na osnovu alergijskih proba na razne vrste anestetika koji se koriste prilikom lokalne i opšte anestezije, da proceni koji anestetici neće izazivati alergijske reakcije, koje ste imali kod intervencije u lokalnoj anesteziji. Što će biti dobra smernica anesteziologu koje lekove da koristi prilikom opšte anestezije.