Imam operaciju devijacije sledeceg meseca. Da li smem da pijem pilule za odlaganje ciklusa, je l' one uticu na samu operaciju operaciju ne mogu da odlozim, jer sam je vec odlagala. I je l' smem da se operisem ako imam hipertireozu? Hvala

    Odgovoreno: 30. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Uzimanje tableta za odlaganje menstrualnog ciklusa nema uticaja na opštu anesteziju koju će te imati za operaciju devijacije nosa. Što se tiče hipertireoze možete se operisati ako se vrednosti hormona t3, t4 i tsh u referentnim okvirima laboratorije gde je analiza uradjena. U suprotnom morate se obratiti endokrinologu, koji će vam odredjenom terapijom korigovati vaš hormonski sastav. U koliko već odlazite kod endokrinologa, i eventualno uzimete neku terapiju, pred intervenciju prekontrolišite vaš hormonski sastav i obratite se vašem endokrinologu da vam da mišljenje o vašem zdravstvenom stanju, vezano za hipertireozu, koje je neophodno anesteziologu.