Postovani, interesira me kako se tretira pacijent koji boluje od celijakije, da li za takve pacijente postoje posebni anestetici ili se primjenjuju uobicajeni kao kod svih ostalih pacijenata? Konkretno me zanima lokalna anestezija, da li postoji neki rizik ako se podvrgnem istoj? U pitanju je manji operativni zahvat. Zahvaljujem!

    Odgovoreno: 26. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Anestetici su uvek isti, bez obzira na oboljenje. Obzirom da je lokalna anestezija u pitanju, još manje biste trebali da brinete. Svakako će vas pred zahvat anesteziolog pitati od čega sve bolujete (između ostalog) , pa mu vi saopštite da bi bio upoznat sa vašim zdravstvenim stanjem.