Poštovani, mom supruku je zakazana operacija bypass-a za kraj meseca. Zadnja koronografija je pokazala da ima zapušenu arteriju (mislim da je glavno stablo ako sam dobro razumela) od 50-75% . Doktori su mu rekli da mu srce sada radi sa 38% snage. Moje pitanje je, koliko je rizična operacija kod njega sobzirom da mu srce radi sa tolikom snagom, a još pritom je i dijabetičar. Molim vas za odgovor u što kraćem roku.

    Odgovoreno: 23. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Svaka operacija nosi rizik sa sobom, mada se ovakve operacije u današnje vreme rutinski izvode. Ukoliko mu ne premoste zapušenu arteriju, to bi za posledicu moglo imati i smrtni ishod. Lekari su upoznati sa njegovim stanjem, tako da sa te strane, budite mirni.