Veoma sma uplasena zelim da mi pomognete i razjasnite dali smem vrisiti kiretazy ikao pijem lekove sidata i rivotrol i imam cisty na levom jajniku, unapred vam se zahvaljujem a plod je oko mesec ipo

    Odgovoreno: 15. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Smete. Samo morate da upoznate lekara koji će vršiti kiretažu (kao i ostale kod kojih će te ići na preglede) šta koristite od lekova. Moram da vas upoznam i sa sledećim činjenicama: , , prema zakonu sfrj iz 1978. Koji je na snazi u većini država naslednica, prekid trudnoće do 10 nedelje od začeća može se izvršiti na zahtev trudne žene. O zahtevu za prekid trudnoće posle 10 nedelje, na želju same trudnice ili predlog lekara, ali uvek uz pristanak trudnice, odlučuju odgovarajuće komisije pri bolničkim ustanovama, odnosno ginekološko-akušerskim jedinicama, na temelju medicinskih, eugeničnih i pravno-etičkih indikacija. . . "