Postovani, trudna sam deset nedelja. Imam laksu deformaciju kicme i bolujem od cerebralne paralize prvog stepena. Interesuje me da li se u mom slucaju prilikom porodjaja sme koristiti epiduralna anestezija. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Nemate potrebe da se brinete. Kada dođe do porođaja, lekari će na licu mesta proceniti da li će porođaj moći da se obavi prirodnim putem, ili će morati carski rez. Ako budete mogli prirodnim putem da se porodite, o epiduralnoj anesteziji će se izjasniti dežurni anesteziolog na osnovu vaših izveštaja lekara, njegovog/njenog pregleda, i što je najvažnije, od sopstvenog mišljenja u tom trenutku. U suštini, sve vam zavisi od procene anesteziologa.