Poštovani, u 36. Nedelji trudnoće sam i po prvi put su mi malo umanjeni trombociti 144 (a donja granica je 150) . Zanima me da li to može da bude prepreka za epiduralnu anesteziju i kolika je donja granica trombocita sa kojom smem primiti epidural? Imam još mesec do termina i plašim se da ne krenu na dole. Ima li nekog načina da povećam trombocite?

    Odgovoreno: 20. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Trombociti su bitni za zaustavljanje krvarenja, naročito posle porođaja. Nije mi poznato da su kontraindikacija za epidural. Sem primanja plazme, samih trombocita i/ili pune krvi, ne znam kako drugačije mogu da se povećaju. Spominje se folna kiselina. Svakako se posavetujte sa izabranim ginekologom.