Dragi doktore, imam ginekolosku intervenciju preksjutra ujutru koja traje dva minuta. Ginekolog mi je predlozio opstu anesteziju od koje se plasim jer nikada ni infuziju nisam primila. Da li moze biti opasna ta anestezija od dva minuta i ima li slucajeva koji se ne probude? Mnogo se plasim! Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 07. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Nemate razloga za brigu, jer pred intervenciju će vas pregledati anesteziolog i dati svoje konačno mišljenje. Vi ćete dobiti opštu kratkotrajnu anesteziju, tako da ćete se veoma brzo probuditi. Ima slučajeva kada se pacijenti ne probude iz iste, ali su oni obično stariji sa veoma teškim oboljenjima i u teškom zdravstvenom stanju kada se operacijom pokušava, kao poslednjom varijantom, spasiti njihov život. Moje mišljenje je da vi nemate razloga za brigu.