1. Zlatna maka čemu služi

    Pitanje broj: #125739

    U poslenje vreme, često čujem da moje prijateljice koriste zlatnu maku, pa me zanima čemu sve služi ova biljka?

    Odgovoreno: 26. 02. 2014.
    • Poštovana,

      muskarci-zeneZlatna maka ili maca peruvia (lepidiummeyenii) je biljka sa visokih 4000- 4500m peruanskih anda i zaista je prava blagodet za naš organizam. Ovo je biljka koja spada u adaptogene, a to znači da može svojim sastojcima uticati na ravnotežu, vitalnih funkcija tela, a jedno od najznačajnijih polja na kojima deluje je svakako čitav endokrini sistem čoveka sa svim simptpmima koje njegova neravnoteža donosi a to su: neplodnost, problem sa pms-om, policistični jajnici, menopauza, a kod muškaraca, problem sa potencijom, libido, prostatom, brojem i pokretljivoscu spermatozoida.

      Sve nabolje,
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #125739

    • Da li može da se pije zlatna maka ako se pije cikloproginova? Imam 46 godina i bez cikloproginove ne mogu da ima cikluse.