1. Alergija na pse i mačke

    Pitanje broj: #150523

    Poštovani,

    Alergo testom mi je konstatovana alergija na pse i mačke. Kako već mesec dana imam psa, požalio sam se na simptome alergije koji su potvrđeni. Moji simptomi su kijanje, svrab u prsima, crvenilo očiju i dizanje dijafragme što uzrokuje neprijatne osećaje. Dr opšte prakse mi je prepisala Nixar i Claritin koje ću tek početi da uzimam. Kako su mi simptomi svaki peti ili više dan, mene interesuje da li postoji mogućnost za pronalazak adekvatne terapije kako bih sa psom imao suživot? Potencijalna senzibilizacija organizma ili terapija koja deluje na izmenu imuniteta. Hvala Vam na vremenu.

    Odgovoreno: 25. 01. 2017.
    • Poštovani,

      Pokušajte sa imunoglukan kapsulama koje se uzimaju na prazan želudac 1 sat pre obroka. Ovaj preparat povećava prirodnu otporonost organizma prema alergijama i infekcijama - imunomodulacija. Alergen je pljuvačka mačaka koja se nalazi na nihovoj dlaci. Specificna hiposenzibilizacija ne postoji. Dakle ostaju samo antihistaminici kao simptomatska terapija.