1. Pozitivan histamin na alergotestu

    Pitanje broj: #148683

    Dete od 4 godine radilo je alergotest i sve je negativno sem histamina. Lekar je rekao da nije ni na ta alergična, pa me zanima zasto je jedino histamin pozitivan (stoji plusic pored) a doktorka mi nista nije rekla ili je mozda normalno da histamin bude pozotivan?

    Odgovoreno: 17. 09. 2016.
    • Poštovana,
      2/3 histamina se stvara a 1/3 unosi. Histamin se oslobađa prilikom alergijske reakcije. Kako ja razumem alergo test histamin bi bio gornja granica odgovora. Mislim i da se zove pozitivna proba. Međutim mi imamo alergiju na histamin vezanu za unos hrane. To možda zbunjuje. Uglavnom kod testiranja na standardne inhalacione alergene histamin služi kao granična vrednost.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #148683

    • Poštovani i mene zanima šta znači kada na alergo testu piše histamin 4.

    • Radila sam alergo test na kožnoj probi i sve je 0 samo kod histamina. Doktorka je napisala broj 4, a rekla mi je da nisam i na njega alergična. pa me zanima šta to znači s obzirom na to da imam zapušen nos i malu devihsciju.