Suprug, ja, nas sin od 17 godina i kci od 11 godina nosimo naocare. Svi smo kratkovidi, sa astigmatizmom i do sada smo kupovali stakla za naocare. Interesuje me da li imamo pravo na plastiku za naocare sa dioptirjom i foto zatamnjenjem za mene i supruga i za obicnu plastiku za decu iamjuci u vidu da smo svi sa dioptrijom izmedju -1 i -3,5. HVALA NA ODGOVORU UNAPRED.

    Odgovoreno: 18. 07. 2008.
    • U vezi vašeg zahteva za ostvarivanje prava na plastiku za naočare sa dioptrijom za Vas i Vašu porodicu obaveštavamo Vas da  u postavljenom pitanju nema dovoljno podataka da bi se sagledalo da li su ispunjeni uslovi iz Pravilnika o medicinsko - tehničkim pomagalima. Potrebno je da se obratite očnom lekaru koji bi izvršio pregled i sa njegovim izveštajem javiti se izabranom lekaru koji će proceniti da li su ispunjeni uslovi za propisivanje ovog pomagala na teret sredstava obaveznog  zdravstvenog osiguranja.