Student sam i imam 27 godina. Da li još uvek imam pravo na zdravstveno osiguranje i na koji način mogu da dobijem zdravstvenu knjižicu?

    Odgovoreno: 01. 07. 2008.
    • Studenti sa navršenih 26 godina zdravstveno osiguranje mogu da ostvare uključenjem u obavezno zdravsteveno osiguranje kod Filijale RZZO, prema mestu prebivališta.
      To znači da možete izvršiti prijavu na zdravstveno osiguranje (uz dokaze-ličnu kartu, potvrdu sa fakulteta i izjavu da nemate drugi osnov osiguranja kao student koji je navršio 26 godina), na osnovu koje će filijala doneti rešenje i utvrditi obavezu uplate doprinosa za zdravstveno osiguranje i izdati Vam zdravstvenu knjižicu.
      Overa zdravstvene knjižice vrši se na rok od 3 meseca uz dokaz da je dospeli doprinos plaćen.

Komentari na pitanje: #7236

    • Postovani, student sam i napunila sam 26 god, na koji nacin mogu da produzim zdravstvenu knjizicu?

    • Postovani dali je moguce refundirati kod vas jedan deo novca koji smo ja i moja supruga dali za vantelesnu oplodnju u ceskoj, u pitanju je vise pokusaja i iznosi oko 8. 000 evra u 2012 i 2013 godini. Zivimo u beogradu 20 godina, gde smo i prijavljeni ovo smo radili u inostransvu jer nismo mogli da udjemo u program drzave imamo preko 40 godina. Veliki pozdrav, hvala