Poštovani,
    Da li na osnovu bolesti kicme i bolesti kao sto su isijalgija tj. Bolovi u levoj nozi pri opterecenju i tezim fizickim bolestima moze utcati da ostvarim invalidsku penziju. Pored nasvedenih tegoba i duzeg lecenja, bolujem od hipertenzije kao i aritmije srcanog misica u poslednje vreme lecim se i kod neuropsihijatra od terapija protiv hipertenzije prepisan mi je lek zorkaptil a od neuropsihijatra maprotilin i rivotril jer bensadin ne utice na pshicko raspolozenje jer dosta sam naapet i za sitnicu planem i neki put nemogu da kontrolisem moje postupke. Inace po struci sam vodoinstalater bez zaposlenja. Predao sam dokumenta invalidkoj komisiji pa meinterrsuje da li mogu ostvariti invalidku peziju jer moj posao zahteva kako fizicku tako i psihicku spremnost.
    Uz duzno postovanje molim odgovor.

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Pitanje nije iz oblasti zdravstvenog osiguranja. Ocenu uslova za invalidsku penziju ceni organ veštačenja pri Fondu PIO. Sačekajte ocenu obzirom da ste u postupku veštačenja.
      Pozdrav.