Poštovani,
    Radnica je na bolovanju od 14. 08. 09. Potvrdu donosi 17. 08. 09 u kojoj pise da se treba javiti na kontrolu 21. 08. 09. U toj potvrdi su navedene dve sifre bolesti, jedna je upala pluca a drugu nisam pronasla u sifrarniku. Sutradan donosi drugu potvrdu sa navedenom kontrolom 01. 09. 09 gde je sifra bolesti samo upala pluca, donosi i doznake za taj period. Nije se pojavljivala ni nedelju dana posle tog perioda da bi, kad sam je pozvala, rekla da ce joj doktorka sutradan napisati potvrdu za prethodni period jer je do tada na odmoru. Nova kontrola je navedena za 14. 09. 09. Tada donosi novu potvrdu na produzeno bolovanje na jos mesec dana. Danas je 27. 09. 09 a uput sa komisije nije donela jer joj doktorka o tome nista nije rekla. Kome da se obratim u ovoj situaciji? Da li je ovo zloupotreba bolovanja, jer radnica sigurno nije bolesna, i da li je doktorka koja joj je otvorila bolovanje nacinila neki prekrsaj?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Podnesite zahtev za kontrolu privremene sprečanosti za rad Filijali - ispostavi Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje i tražite od lekarske komisije pa preispita ocenu izabranog lekara.
      Pozdrav.