Postovani, interesuje me na koji nacin mogu da izvadim zdravstvenu knjizicu jer uskoro trebam da imam neku operaciju, a situacija je sledeca: zaposlen sam ali nemam prijavu i osiguranje a na biro ne mogu da se prijavim jer mi je diploma na fakultetu gdje sam apsolvent a nemam vise osiguranje kao student. Molim vas da me posavetujete sta da uradim i sta je potrebno od dokumenata i gde da izvadim zdravstvenu knjizicu? Unapred vam najlepse hvala!

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Osiguranici koji su zaposleni ostvaruju zdravstveno osiguranje na osnovu prijave na zdravstveno osiguranje, ugovora o radu i lične karte.
      Osiguranje po osnovu zaposlenosti je prioritetni osnov osiguranja.

Komentari na pitanje: #38723

    • Nevenka Spasojevic 16. 03. 2010.

      Postovani, najljubaznije vas molim da mi date odgovor na sledece pitanje: da li moj bivsi suprug ima pravo na zdravstveno osiguranje, tj. Zdravstvenu knjizicu obzirom da istu ne poseduje jer zadnjih 20-tak godina nije zasnivao radni odnos, i ako ima sta mu je od dokumenata potrebno? Zahvalna nevenka spasojevic