Zanima me da li su lica koja su ukljucena u obavezno zdravstveno osiguranje, oslobodjena placanja participacije prilikom pregleda? Hvala

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Lica koja su uključena u obavezno zdravstveno osiguranje izjednačena su u pogledu obaveza za plaćanje participacije kao i drugi osiguranici. U određenim situacijama mogu biti oslobođeni od plaćanja participacije npr. po osnovu dijagnoze, ukoliko imaju up-2 potvrdu za korišćenje zdravstvene zaštite u punom iznosu na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja, kao i u drugim slučajevima predviđenim pravilnikom o sadržaju i obimu prava na zdravstvenu zaštitu iz obaveznog zdravstvenog osiguranja i o participaciji za 2009. godinu ("sl. glasnik RS" br. 7/2009).