Poštovani,
    Imam 46 g i pre oko 1,5 g, urađena mi je embolizacija art, mozga, a pre 4 meseca mi je ugrađen i stent zbog novog proširenja. Aneurizma mi je slučajno otkrivena. Pijem plaveks, kardiopirin, rivotril i za glavobolju lekove. Moram ih piti do kraja života. Oni mi dovode i do problema sa venama na nogama koje do sada nisam imala. Temperatura mi strašno smeta i ne smem nigde da izlazim. Pijem i lekove za zaštitu želuca jer mi ovi lekovi dovode do problema sa želucem (gastritis i dr). Imam oko 10 g radnog staža, a kada sam se razbolela bila sam na birou, i sada sam. Htela bih da radim ali vidim da ne mogu, ne bih izdržala ni na jednom poslu. Da li bih mogla podneti zahtev za invalidsku penziju i kome da se obratim za to? Samo za lekove i kreme za vene meni treba dosta novaca, a imam troje maloletne dece, molim za Vaš savet i mišljenje!
    Hvala

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovana,
      1. U vezi propisivanja, indikacija i kontraindikacija terapije lekovima obratite se specijalisti koji Vam je iste propisao, odnosno Vašem izabranom pekaru.
      2. U vezi procene Vaše radne sposobnosti obratite se medicini rada.
      3. U vezi ostvarivanja prava na invalidsku penziju obratite se Fondu penziskog i invalidskog osiguranja.

      Načelnik odeljenja                                       Upoznat                                               Direktor Filijale
      _______________                                                                                               ________________
      Slavia Maletić                                                                                                          Borivoje Milošević