Poštovani,
    Interesuje me na koj način mogu da izvadim zdravstvenu knjižicu, a moj slučaj je sledeći: majka mi živi i radi u Italiji, ima njihovo državljanstvo, oca nemam. Studiram i živim u Beogradu, a prijavljena sam u Majdanpeku. Da li je moguće da izvadim zdravstvenu knjižicu i šta mi je sve potrebno od dokumentacije?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ugovor o socijalnom osiguranju između Republike Italije i Srbije nije obnovljen ali se još uvek primenjuju stari. Potrebno je da se Vaša majka obrati italijanskom Zavodu za socijalno osiguranje, zahtevom za izdavanje potvrde MOD-5 obaveštenje o početku osiguranja radnika kojom se vrši prijava na zdravstveno osiguranje po Konvenciji članova porodice radnika koji imaju prebivalište u drugoj zemlji ugovornici. Samim tim ostvarujete pravo na zdravstvenu knjižicu ako ste na redovnom školovanju do 26. navršenih godina života.

      Načelnik odeljenja                                       Upoznat                                             Direktor Filijale
      _______________                                                                                               ________________
      Slavia Maletić                                                                                                        Borivoje Milošević