Poštovani,
    Pre 6 meseci urađen mi je stent aneurizme glave (iza desnog oka). Pijem plaveks 1 dnevno. Dobro ga podnosim samo mi utiče na to da dobijam vene na nogama. Toplo vreme dosta mi smeta pa moram da se čuvam od sunca i toplote. Doktor radiolog kaže da ću plaveks piti 2g, a onda kardiopirin koji mi nikako ne odgovara do kraja života. Molim za Vaše mišljenje moram li zaista stalno piti ovu grupu lekova po Vama? Zašto se stomatolozi plaše da mi vade zube kad pomenem da pijem Plaveks i šalju me na stomatol. fakultet zar je to toliko rizično vaditi zub pri terapiji plav? Aneurizma mi je slučajno otkrivena i rađena mi je prvo embolizacija, a posle godinu dana stent. Da li sam ja sposobna da radim tj da se zaposlim ili imam pravo da podnesem zahtev za invalid. penziju?
    Hvala.

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovana,
      1. U vezi propisivanja, indikacija i kontraindikacija terapije lekom PLAVIX obratite se specijalisti koji Vam je isti propisao, odnosno Vašem izabranom lekaru.
      2. Kada se radi o stomatološkim uslugama ukoliko su Vam preporučili da se javite Stomatološkom Fakultetu to i uradite.
      3. U vezi procene Vaše radne sposobnosti obratite se medicini rada.
      4. U vezi ostvarivanja prava na invalidsku penziju obratite se Fondu penziskog i invalidskog osiguranja.

      Načelnik odeljenja                                       Upoznat                                             Direktor Filijale
      _______________                                                                                               ________________
      Slavia Maletić                                                                                                        Borivoje Milošević