Da li moj odabrani lekar (ginekolog) ima pravo da mi ispiše uput u privatnu laboratoriju (konkretno medlab) sa objašnjenjem da krv vadim u domu zdravlja, a onda odatle nosim u privatnu laboratoriju i plaćam punu cenu? Meni tu nema logike...

    Odgovoreno: 10. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Obratite se vašoj matičnoj filijali i tražite zaštitu prava jer je očigledno da Vaš izabrani lekar nije postupao u skladu sa odredbama Zakona o zdravstvenom osiguranju i podzakonskim aktima koja regulišu pravo na zdravstvenu zaštitu