U porodici živimo nas šestoro, suprug, ja i 4 dece. Pošto je on jedini zaposlen svi smo preko njega osigurani. Moje pitanje je: suprug bi hteo da ode na rad u rusiju, kako da overavam knjižice, preko koga pošto ide preko agencije?

    Odgovoreno: 10. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Dalji status u osiguranju zavisi od toga da li Vaš suprug odlazi na rad u Rusiju preko svog poslodavca ili će raskinuti radni odnos. Ako ide preko sadašnjeg poslodavca osnov osiguranja će ostati istio, a ako ide samoinicijativno možete se osigurati, s tim što ćete sami plaćati doprinos na zdravstveno osiguranje po rešenju poreske uprave.