Poštovani,
    imam 27. godina, student sam. Uključena sam u obavezno zdravstveno osiguranje i redovno izmirujem obaveze. Sa partnerom živim već 6 meseci, nismo venčani i imamo bebu od 3 meseca. On radi ali nismo sigurni da li mu je poslodavac redovno uplaćivao doprinose. Pošto im knjižice ističu 30.06. i po novom zakonu, ako nisu uplaćeni doprinosi ne mogu se overiti knjižice, beba ima osiguranje preko njega, da li mogu bebu prebaciti na moje osiguranje ili ne? Koji je postupak? Savetovalište nam je 10.07. i da li iznos koji je potrebno uplatiti od 1.05 do 1.08.2009. Od 1805, 27 dinara važi bez obzira na središte zavoda za zdravstveno osiguranje?
    Hvala najlepše

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Vaše dete može ostati i dalje osigurano preko oca. Ako poslodavac nije platio doprinose, filijala će overiti knjižicu detetu. Obratite se matičnoj filijali.

      Načelnik odeljenja
      Slavica Maletić