Poštovani,
    Na bolovanju sam zbog hipotireoze 30 dana. Međutim sada imam drugi zdravstveni problem i moram da nastavim bolovanje. Moj doktor mi kaže da po zakonu o zdravstvenom osiguranju ("sl. Rs", br. 107/05) član 76. pošto su bolovanja iz dva različita razloga, ne povezuju se, pa ne moram da idem na komisiju. Nemam ni dana pauze izmedju ova dva bolovanja. Da li je to tačno?  Ne bih želela da imam posle problema?
    Hvala.

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Ako ste sprečeni za rad zbog jedne bolesti, a narednog dana zbog druge bolesti, dani sprečenosti za rad se povezuju. U ovom slučaju Vaš lekar mora da Vas uputi na lekarsku komisiju po isteku 30 dana ukupne sprečenosti za rad.

      Načelnik odeljenja

      Slavica Maletić