Poštovanje,
    imam oko 10 h radnog staža. Sada sam nezaposlena. Imam 47 godina. Pre 1 g. mi je urađena embolizacija art. glave a pre 1 mesec je ugrađen i stent. Osetljiva sam na promene vremena, sunce i hladnoća mi smetaju, ne smem da radim teške poslove, nervozna sam i depresivna zbog bolesti pa sam zbog toga imala i gastritis, herniju itd. Moram često da jedem po malo. Pijem rivotril za smirenje pored plaveksa, kardiopirina i dr lekova za bolove. Zbog dece da ih odgajim nisam radila a kad su deca odrasla ja sam se razbolela. Zato sve podnosim teško. Molim vas da li imam pravo na invalidsku penziju i kome da se obratim? Hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,

      Vaše pitanje tiče se prava iz penzionog i invalidskog osiguranja. Obratite se pravnoj službi u najbližoj Filijali penzijskog osiguranja.

      Načelnik odeljenja                                upoznat                            Direktor Filijale

      Slavica Maletić                                                                            Borivoje Milošević