Poštovani,
    Pre dva meseca imala sam saobraćajni udes u kojem sam polomila šaku (dve kosti mislim da se zovu metacarpalne kosti 3 i 4) . U bolnici u mestu stanovanja mi nisu napravili lom, nego samo gipsirali sa obrazloženjem sa je to sitni lom i da ne treba da se namešta. Posle mesec dana nošenja gipsa i redovne kontrole kod ortopeda koji mi je svaki put govorio kako je položaj ulomaka odličan i kako je sve dobro, kada sam skinula gips bila sam šokirana izgledom šake. Otišla sam na ortopedsku kliniku, gde mi je lekar ustanovio da je skraćena kost šake usled mimoilaženja i da je upao zglob prsta tako da mi šaka sada nije u potpunoj funkciji. Predlog lekara sa klinike je da se treba izvršiti operacija. Tom prilikom mi je saopštio kakvu vrstu propusta su napravili lekari koji su me prvi put primili u bolnicu. Mene zanima da li mogu da tražim naknadu štete zbog nesavesno lečenje i troškove operacije koje moram lično da platim, pošto za bolnicu u kojoj treba da se operišem lekarska komisija neće da mi da odobrenje, jer postoji već ova u kokoj sam bila i u kojoj su pokazali svoju stručnost na meni. Inače obe bolnice su državne. Imam 32 godine i zbog ovog mi je umanjena radna sposobnost jer sam dizajner po struci i radim puno za računarom.
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Obratite se izabranom lekaru koji će vas uputiti nadležnoj zdravstvenoj ustanovi koja veštači radnu sposobnost

      Načelnik odeljenja                                upoznat                            Direktor Filijale

      Slavica Maletić                                                                            Borivoje Milošević