Poštovani,
    Moja majka ima 80 godina. Ona je porodični penzioner i prima penziju iz slovenije. Rečeno mi je da mora da plaća doprinos za zdravstveno osiguranje koje nije ni malo jeftino 12% mesečno na iznos čeka od penzije. Kako je moja majka radila u medicinskoj ustanovi 25 godina. Zar ne može da se taj doprinos uzima iz te polise koju je uplaćivala 25 godina a nije je za ništa koristila, a sada je i polupokretna i težak dijabetičar sa bubrezima punim kamenja i dugogodišnji bolesnik od angine pektoris. Zar njene uplate zdravstvenom fondu koji je uplaćivala ništa ne znače već je spala da joj cela penzija pokriva troškove i to da bi mogla da overi knjižicu. Mislim da to nije u redu i molim vas za odgovor.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša  majka je radila u Sloveniji i doprinos za zdravstveno osiguranje, dok je radila, uplaćivan je socijalnom osiguranju Slovenije, a ne Srbije. Srbija nema bilateralni sporazum sa Slovenijom i dok se taj sporazum ne zaključi Vaša majka, ako želi da ima osiguranje u Srbiji, mora sama da plaća doprinos na iznos svoje penzije.

      načelnik odeljenja                        upoznat                    direktor Filijale

      Slavica Maletić                                                            Borivoje Milošević