Poštovani,
    Imam pitanje u vezi prava na overu zdravstvene knjižice. Student sam, imam 29 godina. Kasnije sam upisala studije u 25 godini, sada bi trebalo da diplomiram, udala sam se i nemam prava na zdravstvenu knjižicu. Jer sam davne 2003 pokušala da privatno radim i radila sam 4 meseca - ali nisam ništa zarađivala samo sam pokušala i nisam plaćala socijalno sada nemam prava na zdravstvenu knjiž. a želim i planiram trudnoću.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Za utvrđivanje osnova zdravstvenog osiguranja potrebne su još neke činjenice koje niste naveli pa je potrebno, da se radi utvrđivanja tačnog činjeničnog stanja javite Odseku za ostvarivanja prava Fijijale RZZO ili Ispostavi RZZO na čijoj teritoriji imate prebivalište.

      Načelnik odeljenja                                upoznat            Direktor Filijale
      Slavica Maletić                                                            Borivoje Milošević