Poštovani,
    Da li osoba kojoj je odobren tronedeljni rehabilitacioni boravaka u Ribarskoj Banji, a koja je pritom nepokretna, jer su joj amputirane obe noge, ima pravo na pratioca kome će RZZO takođe, u potpunosti ili delimično, finansirati troškove boravka?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • O pravu na pratioca u toku stacionarne rehabilitacije odlučuje prvostepena lekarska komisija filijale. Za Vašu informaciju, ovo pravo imaju deca do 15-te godine života i starija lica koja su teže duševno ili telesno ometena u razvoju.